مجله

انواع استایل

مُد یک روند متمایز و غالباً ثابت در استایلی است که شخص آن را می‌پوشد. مُد چیزی است که هرروز با آن سروکار داریم و استایل نشان‌دهنده شخصیت هر فرد است. همانند استایل شما، اکسسوری که لباس خود را با آن ست می‌کنید موارد زیادی درباره شما می‌گویند. از کفش‌های شما گرفته تا کیف پول، همه‌چیز نشانگر استایل شماست. در این مقاله برخی از انواع استایل را گردآوری کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند تا زیبا باشید.

۱. پوشش کژوال ( Casual )

این پوشش با راحتی معنا می‌شود. این نوع سبک پوشش، برای کارهای روزمره که دوام و مناسب بودن آن‌ها بسیار مهم است، ایده آل هستند. لباس پوشیدن Casual احساس لباس‌های خیابانی را بر طبق مد نشان می‌دهد.

مواردی که برای داشتن استایل کژوال باید رعایت شوند:

از لباس‌هایی که خیلی تنگ و به‌اصطلاح جذب هستند استفاده نکنید زیرا اساس این استایل بر راحتی در لباس است.
برای داشتن ظاهری راحت، شلوار جین را به همراه تیشرت یا آستین‌حلقه‌ای مناسب بپوشید. تیشرت راحت و خنک یکی از مشخصه‌های این استایل است. این تیشرت می‌تواند ساده بوده و یا تزیین‌شده باشد که هر دو مورد نشان‌دهنده‌ی شخصیت درونی شماست.
در هوای گرم شلوار کوتاه بپوشید. شلوارک را از پارچه‌ی نرم مانند پارچه نخی، نایلونی یا کتان انتخاب کنید.
تاپ‌های آستین‌حلقه‌ای ابریشمی، صندل و شلوارک که چند سانت بالای زانو است، پوششی زنانه برای یک روز تابستانی است. وقتی هوا گرم است صندل بپوشید. صندل‌ها همگی راحت هستند و اجازه می‌دهند تا پاهای شما نفس بکشند.
یک ژاکت و لگینگ بلند بپوشید. با توجه به استایل خود لگینگ خود را با یک جفت کفش ورزشی یا چکمه هم می‌توانید بپوشید.
یک لباس از جنس پنبه، کش‌باف، یا سایر مواد سبک یک استایل زیبا و کژوال است.
برای زیبایی یک پیراهن را می‌توانید روی تیشرت خود بپوشید. همچنین در فصل سرما روی تاپ خود می‌توانید یک کاپشن هم بپوشید.
پوشیدن ژاکت چرمی یکی دیگر از موارد استایل کژوال است که تیپ ظاهری شما را مانند خوانندگان رپ می‌کند و ظاهر شما را مرتب نشان می‌دهد.
کفش ورزشی می‌تواند به داشتن این استایل کمک کند.
۲. پوشش رسمی (Office wear)

در محیط کار، لباس هرگز نباید چروک شود. لباس‌های پاره، کثیف یا فرسوده قابل‌قبول نیستند. هر لباسی که کلمات، اصطلاحات یا عکس‌هایی داشته باشد که ممکن است برای سایر کارکنان توهین‌آمیز باشد، قابل‌قبول نیستند.

مواردی که برای داشتن استایل رسمی باید رعایت شوند:

شما نباید از شلوارهای غیررسمی مانند شلوار جین، شلوار راحتی، لگینگ، اسپندکس (پارچه کش‌دار مناسب لباس شنا) یا شلوار کوتاه استفاده کنید.
زنان نباید از عطر بیش‌ازاندازه استفاده کنند چون در محیط اداری مورد استقبال قرار نمی‌گیرد. آرایش باید طبیعی باشد.
انواع مختلفی از گزینه‌های کت‌وشلوار برای آقایان وجود دارد. لباس حرفه‌ای لزوماً نباید سیاه باشد تا حرفه‌ای به نظر برسد.
در این مقاله با دو نمونه از انواع استایل آشنا شدیم، در مقاله بعدی نیز در مورد انواع دیگر استایل در مجله مونایی صحبت خواهیم کرد. با توجه به توضیحات ذکر شده، اگر می خواهید استایل کژوال یا رسمی داشته باشید می‌توانید از فروشگاه اینترنتی مونایی فشن کمک بگیرید و استایلی خاصی را برای خود انتخاب کنید.

۳. استایل ورزشی (sports style)

استایل ورزشی به صورت خاص برای ورزشکاران است اما گاهی دیده می شود افراد غیر ورزشکار هم به دلیل راحتی و ایمن بودن،از این استایل استفاده می کنند.از این استایل می توان به عنوان استایل casual (خودمانی) هم استفاده کرد.

اگر قصد داشتن یک کمد ورزشی دارید پس لطفا با ما همراه باشید.

لباس هایی را با آن احساس آرامش می کنید انتخاب کنید. ورزشکاران باید بتوانند با راحتی در لباس خود حرکت کنند و این بدان معنی است که لباس های اسپرت معمولاً بیشتر از سایر لباس ها casual هستند. به صورت کلی برای انتخاب لباس مخصوص این استایل،لباس های راحت و گشاد را انتخاب کنید. به عنوان مثال ، شلوار جین متناسب و راحت را جایگزین شلوار جین چسبان کنید.
شلوارک بسکتبال یا سالن ورزشی ، شلوار تمرین یا یوگا و لباس گرمکن باید اصلی ترین گزینه های کمد لباس شما باشد. پیراهن های آستین حلقه ای و تیشرت های مناسب تمرین هم جزء موارد ضروری هستند و ممکن است چند دامن تنیس نیز بخواهید. شما می توانید برای داشتن ظاهری فوق العاده ورزشی ، همه لباس های ورزشی را بپوشید ، یا لباس ورزشی را با لباس های دیگر هماهنگ کنید تا یک نشانه ورزشی داشته باشید. به عنوان مثال ، شلوار جین و تی شرت را با لوگوی ورزشی پوشیده و از ژاکت و عینک آفتابی هم استفاده کنید.روش دیگر ، دامن تنیس را با چکمه های خاص و یک تاپ طبق مد روز هماهنگ کنید.
لباس هایی با جزئیات ورزشی را انتخاب کنید. نوارهای افقی ، پیراهن های راگبی ، پیراهن های راگلان (استایل بیس بال با آستین های رنگی) و جزئیاتی مانند اعداد ، به ظاهر ورزشی شما کمک می کند.
لباس هایی بپوشید که تیم مورد علاقه شما را تبلیغ کند. می توانید لباس با لوگو های تیم مورد علاقه خود پیدا کنید ، چه یک ورزش حرفه ای ، کالج یا حتی دبیرستانی باشد. یا ، می توانید مواردی دیگر را به رنگ تیم مورد علاقه خود انتخاب کنید. کلاه ، پیراهن ، تی شرت یا ژاکت را انتخاب کنید که عشق شما به تیم های مورد علاقه شما را نشان می دهد. به عنوان مثال ، پیراهن ورزشی را با شلوار جین و چکمه بپوشید یا از شلوار هماهنگ با ژاکت به رنگ تیم خود انتخاب کنید.
ژاکت های کلاهدار (کاپشن) را به عنوان اصلی ترین گزینه کمد لباس داشته باشید. هیچ موردی به اندازه کاپشن ظاهر شما را ورزشی نشان نمی دهد.چندین مورد از این مدل لباس را در رنگ ها و استایل های مورد علاقه خود انتخاب کنید و در زمان سرما از آن استفاده کنید.حتی می توانید از کاپشن هایی که شرکت ورزشی یا تیم ورزشی مورد علاقه خود را تبلیغ می کنند ، انتخاب کنید. برای داشتن ظاهری ورزشی ، از یک کلاه مخصوص شلوار مخصوص ورزشی و کلاه بیس بال استفاده کنید. همچنین می توانید از یک کاپشن زیپدار ا شلوار جین ، پیراهن گرم ، چکمه و یک کلاه لبه دار هماهنگ کنید.
عینک آفتابی یک جزء ضروری برای داشتن ظاهری اسپرت است. برخی از آنها نه تنها از چشمان شما محافظت می کنند ، برخی از لنزها سبب تقویت عملکرد شما در هر ورزشی که بازی می کنید،می شود. سبک های مختلفی از عینک های آفتابی را انتخاب کنید ، به طوری که برای هر پوشش و استایل خود یک جفت عینک مناسب داشته باشید.
یکی از مهمترین موارد برای داشتن یک ظاهر اسپرت،داشتن کلاه لبه دار یا یک آفتابگیر است. چند رنگ با لوگوهای مختلف و مورد علاقه خود انتخاب کنید تا بتوانید با لباس های مختلف ست کنید. اگر موهای بلندی دارید ، برای یک سبک فوق العاده اسپرت ، موهای بسته شده خود را آن از منفذ پشت کلاه آویزان کنید.
چندین جفت کفش ورزشی داشته باشید. داشتن کفش ورزشی یک اصل ورزشی است. چندین جفت را در رنگ ها و استایل های مختلف انتخاب کنید تا بتوانید آنها را با هر نوع لباسی هماهنگ کنید. کفش های ورزشی می توانند ساده و طرحدار باشند.
یک ردیاب تناسب اندام یا یک ساعت ورزشی داشته باشید کنید. می توانید یک رنگ سیاه و یک سفید از این موارد را داشته باشید تا هماهنگ کردن آن با لباس شما راحت تر شود.
یک کوله ورزشی برای خودتان داشته باشید. یک کوله سیاه ساده و یا با لوگوی تیم مورد علاقه تان انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *