مجله

تشخیص رنگ پوست

قبل از خرید لباس جدید، لباس عروس و یا سایر لباس‌های خاص، بهتر است بدانید که چگونه رنگ‌هایی را انتخاب کنید که مناسب شما باشند. انتخاب رنگ اشتباه می‌تواند باعث شود پوست و مو شما کسل‌کننده به نظر برسند، درحالی‌که رنگ‌های مناسب برای رنگ پوست شما می‌تواند باعث شود تا شما با بروات دیده شوید. این مقاله به شما کمک می‌کند تا رنگ پوست خود را تعیین کنید، سپس چگونگی انتخاب لباس، جواهرات، آرایش و رنگ مو را انتخاب کنید تا چهره شما روشن و با طراوت به نظر برسد.

نوع و تناژ پوستی خود را بدانید.

اگرچه گستره‌ی زیادی برای تناژ پوستی وجود دارد، اما فقط دو نوع اساسی از رنگ پوست وجود دارد: گرم و خنک.

چهره‌های گرم زیرساخت زردرنگی دارند، درحالی‌که چهره‌های سرد دارای زیرساخت صورتی پررنگ هستند. اگرچه بسته به میزان برنزه بودن پوست شما (ممکن است خواسته یا ناخواسته باشد) پوست شما ممکن است روشن‌تر یا تیره‌تر شود، اما تناژ اصلی پوست شما ثابت خواهد ماند.

سیاهرگ‌های خود را بررسی کنید.

پوست روی مچ، آرنج و گیجگاه بسیار نازک است و رگ‌های خونی نزدیک به سطحی دارد. اگر رنگ پوست شما به‌اندازه کافی روشن است، می‌توانید رگ‌ها را از طریق پوست در این سه مکان مشاهده کنید.


از یک کاغذ سفید استفاده کنید.

پوست صورت شما غالباً مایل به قرمز است که ممکن است شمارا به این باور برساند که تناژ سرد دارید، اما اگر زن هستید یا در معرض آفتاب هستید، ممکن است قرمزی ناشی از هورمون‌ها باشد.

یک‌تکه کاغذ سفید تمیز را روی گلو و سینه نگه‌دارید.
با توجه به رنگ روی کاغذ موردنظر، رنگ‌های آبی و صورتی بدان معنی هستند که شما پوستی با تناژ سرد دارید. رنگ‌های سبز و طلایی به این معنی هستند که شما پوستی گرمی دارید. رنگ‌های خنثی با توجه به زمان سال و قرار گرفتن در معرض آفتاب ممکن است در نوسان باشند.

“تست جواهرات” بدهید.

شما نمی‌خواهید رنگ‌ها را در مقابل تناژ صورت خود مقایسه کنید، بنابراین از گوشواره‌ها برای تست جواهرات استفاده نکنید. در عوض، می‌خواهید از گردنبندها یا دستبندها برای تحلیل رنگ‌آمیزی خود استفاده کنید. برای این تست به جواهرات طلا و نقره نیاز دارید. در زیر نورپردازی خوب و طبیعی، نگاه کنید که پوست شما در برابر هر رنگ جواهرات چگونه ظاهر می‌شود:

کدام فلز باعث می‌شود پوست شما روشن‌تر و سالم‌تر به نظر برسد؟

اگر طلا را در برابر پوست خود ترجیح می‌دهید، دارای پوست گرمی هستید.
اگر نقره را در برابر پوست خود ترجیح می‌دهید، دارای پوست سردی هستید.

در نظر بگیرید که چگونه پوست شما در معرض آفتاب واکنش نشان می‌دهد.

افرادی که دارای پوست سرد و خنک هستند، دچار آفتاب‌سوختگی می‌شوند، درحالی‌که افرادی که دارای پوست گرم هستند به‌جای به‌اصطلاح آفتاب‌سوخته شدن، تمایل به برنزه شدن دارند. با توجه به تجربیات گذشته، اگر خاطراتی دردناک از آفتاب‌سوختگیدارید، احتمالاً پوست خنکی دارید، اما اگر نمی‌توانید هر آفتاب‌سوختگی را به خاطر بیاورید، حتماً دارای پوست گرمی هستید. اگر متوجه شدید که پوست شما نه دچار سوختگی می‌شود و نه برنزه می‌شوید، و یا سوختگی‌های شما به‌سرعت برنزه می‌شود ، احتمالاً پوست خنثی دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *