مجله

فرم‌های بدن

بدون شک همه فرم‌های بدن زیبا هستند اما همه دارای فرم بدنی یکسانی نبوده و همه‌ی لباس‌ها برای همه‌ی فرم‌های بدن مناسب نیستند. برای اینکه بتوانید لباس متناسب با فرم بدن خود را انتخاب کنید اول باید با انواع فرم‌های بدنی آشنا باشید . در این مقاله انواع فرم‌های بدنی را توصیف می‌کنیم .

چهار نوع فرم بدنی که ما به‌طور عمده به آن‌ها خواهیم پرداخت عبارت‌اند از: ساعت شنی، گلابی (یا مثلث) ، ورزشی و گرد. برای مشخص کردن فرم بدنی که دارید، به تصویر زیر دقت کنید.

ساعت شنی

بدن شما: افراد دارای این فرم بدنی دارای بالاتنه‌ای متناسب و متعادل با طول پاها هستند. این افراد دارای کمرهای خوش‌فرمی هستند. لذا برای انتخاب لباس باید این ویژگی را در نظر بگیرند.

بهترین لباس‌ها برای شما: به دنبال لباس‌هایی باشید که دارای یقه‌باز V شکل و کمر تنگ باشند. لباس‌های دارای کمربند برای این فرم بدنی مناسب هستند.

آنچه مناسب این فرم بدنی نیست: لباس عروسکی، سبک‌های بی‌شکل، سبک کمر امپراتوری و لباس‌های سایز بزرگ.

گلابی (مثلثی شکل)

بدن شما: افراد با فرم بدنی مثلثی معمولاً دارای یک بالاتنه باریک‌تر و باسن و ران بزرگ‌تری هستند. این افراد برای ظاهر متعادل‌تر و متناسب‌تر، باید از لباس‌هایی استفاده کنند که حجم بیشتری به نیمه بالایی آن‌ها اضافه کند.

بهترین لباس برای شما: هر لباس بدون یقه، یقه‌باز مناسب، یقه V شکل، دامن مانند خط A و یا دامن فول به پنهان کردن پایین‌تنه کمک خواهد کرد. لباس‌هایی که در بالاتنه جزئیات دارند به ایجاد یک اثر متعادل کمک می‌کند. به خاطر داشته باشید که اگر لباس را متناسب با پایین‌تنه انتخاب کنید، احتمالاً مجبور خواهید بود به علت بزرگ بودن سایز آن؛ کمر لباس را تنگ کنید.

آنچه متناسب این فرم بدنی نیست: لباس‌های سایز بزرگ و بدون شکل، دامن‌های پف‌دار و لباس‌های با خطوط بسیار کوتاه در انتهای دامن یا کت.

ورزشی

بدن شما: اگر بدنی ورزشی دارید، پایین‌تنه شما کمی باریک‌تر از شانه‌ها است. انواع بدن‌های ورزشی نیز دارای کمرهای مشخص و شانه‌های عریض‌تری هستند. نکته اصلی در این نوع بدن تعادل بالاتنه با باریک بودن پایین‌تنه است.

بهترین لباس‌ها برای شما: هر لباسی که بالاتنه را متعادل و پایین‌تنه راکمی پر کند، مانند لباس‌هایی با تزئینات، پارچه یا هر جزئیات دیگری که باعث افزایش حجم می‌شود. لباس‌های با خطوط A و خط کمر بسیار نامناسب هستند. به‌طورکلی،هر لباسی که شانه‌های پهن و عریض را متعادل سازد برای شما مناسب است.

برای این فرم بدنی، بالاتنه بزرگ‌تر، تاپ‌های هالتر، لباس‌هایی با یقه توری باز، یقه‌های U شکل و V شکل به داشتن بالاتنه‌ای زیبا کمک می‌کند. اگر می‌خواهید بدنی با ظاهر زنانه‌تر داشته باشید، یک لباس با یک خط میانی تنگ و باریک انتخاب کنید.

آنچه مناسب این فرم بدنی نیست: لباس‌هایی که خطوط اتصال خیلی کوتاه دارند باعث می‌شود که قسمت بالاتنه شما ازآنچه درواقع است بزرگ‌تر به نظر برسد، بنابراین به‌هیچ‌وجه از این لباس‌ها استفاده نکنید. از پوشیدن لباس ورزشی و لباس‌های بدون بند یا با بند نازک به دلیل بزرگ‌تر بودن بالاتنه خودداری کنید. از پارچه‌هایی که کشسان هستند و همچنین لباس‌های چین‌دار هم استفاده نکنید.

سیبی (گرد)

بدن شما: خانم‌هایی که فرم بدنی مانند سیب دارند، وزن آن‌ها در میانه‌ی بدن است و معمولاً قدکوتاه، کمر نامشخص و پاهای باریکی دارند.

بهترین لباس‌ها برای شما: هر لباسی که توجه را به قسمت بالاتنه بدن شما جلب کند، گزینه خوبی است. لباس با کمربند، لباس‌های دور کمر دار، لباس‌های تابدار، لباس‌هایی با بالاتنه تزیین‌شده، یا لباس‌های با کمر امپراتوری همه این معیار رادارند. لباس‌های با خط A و لباس‌هایی با دامن کامل نیز گزینه‌های خوبی هستند، زیرابه پنهان کردن میانه بدن کمک می‌کنند. مهم‌ترین ویژگی افراد دارای این فرم بدنی، پاهای آن‌ها است، بنابراین می‌توانند احساس راحتی کنند چون می‌توانند لباس‌های کوتاه بپوشند!

آنچه مناسب این فرم بدنی نیست: هر چیزی که توجه را به سمت میانه بدن شما جلب کند، مانند لباس‌هایی با خطوط افقی و لباس‌هایی که خط کمر طبیعی را نمایان می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *